59-700 Boleslawiec

ul. Jana Pawła II 50 d

Tel: (075) 612 13 01

 

Miejskie Przedszkole Publiczne nr 1 w Bolesławcu

godło
Jesteś tutaj: Start / Kalendarz

Kalendarz

Październikowe zabawy

Bardzo podobały nam się nasze sensoryczne ścieżki zdrowia. Hasło szóstej przygody - nie ma takiego dzieciaka, co nie biega na bosaka - jest nam bardzo bliskie :-) Dreptaliśmy ciekawie po gałązkach, listkach, kamyczkach, a nawet żołędziach i kasztankach. Chętnie także korzystamy z sensorycznych dysków. Wycieczki do parku czy lasu nie tylko rozwijają i stymulują integrację sensoryczną, receptory słuchu czy wzroku, ale także obfitują w poszukiwania leśnych skarbów, które wykorzystujemy do ćwiczeń fizycznych, zabaw matematycznych, plastycznych, a nawet muzycznych :-) Niestety, zauważyliśmy w czasie naszych spacerów wiele śmieci fruwających na wietrze. Poruszyliśmy zatem temat czyim domem jest las i jak dbać o ten dom. W naszej sali powstały kosze - zielony, żółty i niebieski, i uczymy się segregować śmieci.

 

 

Czytaj więcej oPaździernikowe zabawy
Powiększ obraz

Higiena dłoni

W październiku Pszczółki realizowały temat z zakresu higieny dłoni. Wnikliwie przyglądaliśmy się instrukcji mycia rąk, a potem wdrażaliśmy ją najpierw na sucho, w ramach zabaw i masażyków, a następnie aktywnie w czasie mycia rąk. Żeby uzmysłowić sobie kiedy należy myć ręce i dlaczego potrzebne jest mydło, przeprowadziliśmy eksperyment z mlekiem, brokatem i mydłem.  Dzięki niemu szybko zrozumieliśmy, jak łatwo roznosimy bakterie i że dopiero detergent oraz dobra technika mycia pozwala nam je usunąć z naszych rąk.

Rączki myliśmy do wiersza Wandy Chotomskiej pt. "Kran".  Przy okazji poruszyliśmy temat oszczędzania wody. Mimo, że zabawy z wodą należą do naszych ulubionych, staramy się rozsądnie z niej korzystać.

Czytaj więcej oHigiena dłoni