Ramowy rozkład dnia dla dzieci 3 letnich

11.00

13.30

15.00

Schodzenie się dzieci w sali lub w ogrodzie. Zabawy i czynności dowolnie podejmowane przez dzieci. Włączanie się nauczyciela do zabaw i zajęć indywidualnych i w małych grupkach. Czynności porządkowe. Zabiegi higieniczne.

I Śniadanie.

Kontynuacja zabaw i zajęć, czynności podjętych przez dzieci oraz proponowanych przez nauczyciela w ranku. Inicjowanie przez nauczyciela zabaw i czynności o różnej formie aktywności dzieci indywidualnie i zespołowo w sali, ogrodzie. Przygotowanie do posiłku. Zabiegi higieniczne.

II Śniadanie.

Leżakowanie zgodnie z potrzebami dzieci (sen, bierny odpoczynek, cicha zabawa przytulankami i zabawkami). Zabawy dowolne dzieci inspirowane przez nauczyciela -  indywidualnie , w małych grupach. Przygotowanie do posiłku.

Zabiegi higieniczne.

Obiad.

Rozchodzenie się dzieci z sali lub z ogrodu. Zabawy swobodnie podejmowane przez dzieci, włączanie się nauczycielki do zabaw, rozmowy podsumowujące przebieg dnia.

Przekazanie dzieci nauczycielce z grupy III.