Spotkania czesko - polskie

"Muzyka i sztuka łączy transgranicznego malucha"

Dnia 07maja 2013 roku gościliśmy dzieci z czeskiego przedszkola z Novego  Mesta  pod  Smyrkiem. Dzieci uczestniczyły w zajęciu z elementami artreterapii i pedagogiki zabawy  pt.,,Bocian szuka przyjaciół” przygotowanym i przeprowadzonym przez panią Robertę Ziębę i Beatę  Gach.

Dzieci rozpoznawały odgłosy przyrody, śpiewały, rysowały. Podczas zabaw w ogrodzie przedszkolnym animator na szczudłach zabawiał dzieci tworząc z balonów zwierzatka. Atrakcja dnia było malowanie twarzy i puszczanie mydlanych baniek.

W tym uroczystym dniu gościliśmy również przedstawicieli Euroregionu Nysa.

11.06.2013 -  w ramach projektu" Muzyka i sztuka łączy transgranicznego malucha"  wyjechaliśmy  do Nowego Mesta pod Smyrkiem. Pełni optymizmu i radości   szczęśliwie dojechaliśmy na miejsce. Po uroczystym przywitaniu przez czeskie dzieci  oraz władze miasta uczestniczyliśmy   w zajęciach muzyczno – plastycznych oraz w występie ,,Magika”. Miło spędziliśmy czas na zabawie w sali oraz ogrodzie przedszkolnym. Po obiedzie pożegnaliśmy naszych czeskich przyjaciół i powrócilismy do Bolesławca.