,,Przedszkolaki bawią się w teatr"

Miło nam poinformować, że nasze przedszkole rozpoczęło realizację kolejnego projektu

,,Przedszkolaki bawią się w teatr"

Projekt nr: PL.3.22/3.3.01/13.03976, pn.: „Przedszkolaki bawią się w teatr” współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa  przy wsparciu Euroregionu Nysa.

EUROREGION NYSA

W  ramach projektu nr: PL.3.22/3.3.01/13.03315, pn: „Przedszkolaki bawią się           w teatr” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej - Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz środków budżetu państwa przy wsparciu Euroregionu Nysa 13 maja 2014 r. gościliśmy naszych czeskich przyjaciół w naszym mieście. P. Marek Łętowski – dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury oprowadził nas oraz czeskich gości po bolesławieckim Starym Teatrze, mieliśmy okazję zwiedzić teatr również od zaplecza. Zapoznaliśmy się z niektórymi pojęciami związanymi ze światem teatru. Dzięki towarzyszącej nam tłumaczce dowiedzieliśmy się również jak brzmią te pojęcia w języku czeskim. Wspólnie z dziećmi czeskimi na scenie teatru nasze przedszkolaki opowiadały przygody Czerwonego Kapturka. Okazało się, że mali Czesi doskonale znają tą bajkę.

W drugiej części spotkania przedszkolaki czeskie i polskie zwiedzały sale warsztatowe bolesławieckiego Młodzieżowego Domu Kultury pod kierunkiem pracownika MDK p. Adriana Prościaka. Następnie wzięły udział w zajęciach twórczych przeprowadzonych przez nauczycielki gr. IV MPP nr 1. Dzieci tworzyły kukiełki do bajki Czerwony Kapturek, wykorzystywały do tego drewniane łyżki, kolorowe materiały. Młodzi artyści wykazali się dużą pomysłowością w trakcie tworzenia swoich prac. Zajęcia dały wiele satysfakcji dzieciom oraz prowadzącym zajęcia nauczycielkom.

Wspólnie spędzony z czeskimi gośćmi dzień był pełen wrażeń i pozytywnych emocji.

W  ramach projektu nr: PL.3.22/3.3.01/13.03315, pn: „Przedszkolaki bawią się           w teatr” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej - Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz środków budżetu państwa przy wsparciu Euroregionu Nysa 05 czerwca 2014 r. został zorganizowany wyjazd do Nowego Mesta pod Smrkem w Czechach. Celem spotkania była kontynuacja współpracy pomiędzy  MPP nr 1 i MPP nr 7 z Bolesławca oraz przedszkolami z Nowego Mesta        i Lazne Libverda oraz bliższa  integracja polskich i czeskich przedszkolaków.               W przestronnej sali Ośrodka Kultury w Nowym Meste odbył się Bal Przebierańców. Dzieci z gr. IV naszego przedszkola wzięły udział w  ciekawych zabawach muzyczno- taneczno-ruchowych zorganizowanych przez nauczycielki z Czech. Zabawy odbywały się w wesołej, miłej i serdecznej  atmosferze. Przedszkolaki bawiły się wspaniale. Stroje do przebrania dla wszystkich uczestników balu zostały wypożyczone i opłacone ze środków unijnych. Będziemy jeszcze długo wspominać to spotkanie z czeskimi przyjaciółmi.