Dzień Przedszkolaka

20.09.2017 r. w naszym przedszkolu uroczyście obchodziliśmy Dzień Przedszkolaka. Tematyka była tęczowa – dzieci ubrane były w kolory symbolizujące kolory tęczy. Każda grupa ozdobiła swoim kolorem paski tęczy, które potem wspólnie połączyliśmy, budując piękną tęczę. Były rozmowy o tym zjawisku, malowanie i kolorowanie obrazków, tworzenie „Tęczowych ludzików”.  Odbyły się także eksperymenty, w czasie których wyczarowywano tęczę na talerzu!

Podczas uroczystego przywitania odśpiewaliśmy piosenkę Danuty Błażejczyk pt. „Dzień Przedszkolaka”. Z wielkim zainteresowaniem obejrzeliśmy film o tym, jak powstaje to piękne zjawisko oraz bajeczkę o smutnym misiu, któremu tęcza poprawiła humor.  Najweselszym elementem były kolorowe tańce z balonikami. Dostarczyły one dzieciom możliwości do okazania swojej wielkiej radości.

Najsłodszym momentem za to był tęczowy poczęstunek Uśmiech Bardzo dziękujemy rodzicom za aktywne włączenie się w pomoc przy przygotowaniu naszej wspaniałej uroczystości.