A dzisiaj Barbórka

...wesoły to dzień, zabawa górnicza więc ciesz się i śmiej”. 4 grudnia swoje święto obchodzą górnicy, geolodzy oraz wszyscy ci, którzy wykonują zawody związane z wydobyciem paliw kopalnianych, np. pracownicy gazowni. Składamy im najszczersze życzenia tylu powrotów, ile zjazdów w głąb.

O trudach swojej pracy opowiadał dzieciom z grupy IV prawdziwy górnik. Przedszkolacy mogli podziwiać skarby ziemi, czyli minerały, posłuchać o zagrożeniach, w jakie obfituje praca "ludzi ziemi", pooglądać ilustracje, zapoznać się ze sprzętem górniczym, przyjrzeć się strojowi paradnemu. Jednak najbardziej emocjonującym momentem wizyty była możliwość założenia kasku. Tak niewiele trzeba, by przedszkolacy oczami wyobraźni widzieli się w szybach, zdobywających górnicze złoto i spotykających Skarbnika, ducha kopalni! O tym wszystkim ciekawie opowiedział nam Pan Sławek. Serdecznie dziękujemy za wizytę:-)