59-700 Boleslawiec

ul. Jana Pawła II 50 d

Tel: (075) 612 13 01

 

Miejskie Przedszkole Publiczne nr 1 w Bolesławcu

godło

„Mamo, tato, wolę wodę!”

baner programu
baner programu „Mamo, tato, wolę wodę!”
 
 
 
„Mamo, tato, wolę wodę!” to jeden z najbardziej cenionych programów edukacyjnych w Polsce zainicjowany w 2009 roku przez Żywiec Zdrój w trosce o zdrowy rozwój najmłodszych.
 
Jego nadrzędnym celem jest wykształcenie u dzieci prawidłowych nawyków żywieniowych ze szczególnym podkreśleniem roli wody w codziennej diecie, a także zwrócenie ich uwagi na zagadnienie ochrony środowiska.
 
W ramach programu nauczyciele prowadzą angażujące dzieci zajecia, które poprzez  wspólną  zabawę uczą pożądanych cech i postaw.
 
W naszym przedszkolu w programie uczestniczą:
 
- "Pszczółki" pod opieką pani Anety Taranek,
- "Żabki" pod opieką pani Agaty Tur,
- "Motylki" pod opieką pani Alicji Bender.
 

Artykuły

Październikowe zabawy

Bardzo podobały nam się nasze sensoryczne ścieżki zdrowia. Hasło szóstej przygody - nie ma takiego dzieciaka, co nie biega na bosaka - jest nam bardzo bliskie :-) Dreptaliśmy ciekawie po gałązkach, listkach, kamyczkach, a nawet żołędziach i kasztankach. Chętnie także korzystamy z sensorycznych dysków. Wycieczki do parku czy lasu nie tylko rozwijają i stymulują integrację sensoryczną, receptory słuchu czy wzroku, ale także obfitują w poszukiwania leśnych skarbów, które wykorzystujemy do ćwiczeń fizycznych, zabaw matematycznych, plastycznych, a nawet muzycznych :-) Niestety, zauważyliśmy w czasie naszych spacerów wiele śmieci fruwających na wietrze. Poruszyliśmy zatem temat czyim domem jest las i jak dbać o ten dom. W naszej sali powstały kosze - zielony, żółty i niebieski, i uczymy się segregować śmieci.

 

 

Czytaj więcej o: Październikowe zabawy