ul. Jana Pawła II 50 d

„Czyściochowa Akademia”

logo programu

logo programu "Czyściochowa Akademia"

Celem Akcji jest popularyzacja higieny osobistej wśród dzieci, szczególnie pod kątem zagadnień:

• higiena dłoni,
  • korzystanie z toalety,
  • mycie ciała i włosów,
  • higiena nosa i ucha,
  • higiena jamy ustnej,
  • pielęgnacja i ochrona skóry.

Więcej informacji o programie na stronie organizatora: https://czysciochowa-akademia.pl/

W naszym przedszkolu w programie uczestniczy grupa Pszczółek.

Powiększ obraz

Higiena dłoni

W październiku Pszczółki realizowały temat z zakresu higieny dłoni. Wnikliwie przyglądaliśmy się instrukcji mycia rąk, a potem wdrażaliśmy ją najpierw na sucho, w ramach zabaw i masażyków, a następnie aktywnie w czasie mycia rąk. Żeby uzmysłowić sobie kiedy należy myć ręce i dlaczego potrzebne jest mydło, przeprowadziliśmy eksperyment z mlekiem, brokatem i mydłem.  Dzięki niemu szybko zrozumieliśmy, jak łatwo roznosimy bakterie i że dopiero detergent oraz dobra technika mycia pozwala nam je usunąć z naszych rąk.

Rączki myliśmy do wiersza Wandy Chotomskiej pt. "Kran".  Przy okazji poruszyliśmy temat oszczędzania wody. Mimo, że zabawy z wodą należą do naszych ulubionych, staramy się rozsądnie z niej korzystać.

Czytaj więcej o: Higiena dłoni