STATYSTYKI: Odwiedziło nas: 105913 osób | Do końca roku: 185 dni | Do wakacji: 359 dni
menukalendarz

Czwartek, 2017-06-29

Imieniny:

Pawła, Piotra
poleć nas

Poinformuj znajomych o istnieniu strony przez kliknięcie w link poleć nas.

leftbottom.jpg
middletop.jpg

Jesteś tu: » Strona startowa » Wydarzenia » Czesi u nas

Czesi u nas

W  ramach projektu nr: PL.3.22/3.3.01/13.03315, pn: „Przedszkolaki bawią się   w teatr” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej - Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz środków budżetu państwa przy wsparciu Euroregionu Nysa 13 maja 2014 r. gościliśmy naszych czeskich przyjaciół w naszym mieście.

Czesi u nas

W  ramach projektu nr: PL.3.22/3.3.01/13.03315, pn: „Przedszkolaki bawią się           w teatr” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej - Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz środków budżetu państwa przy wsparciu Euroregionu Nysa 13 maja 2014 r. gościliśmy naszych czeskich przyjaciół w naszym mieście. P. Marek Łętowski – dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury oprowadził nas oraz czeskich gości po bolesławieckim Starym Teatrze, mieliśmy okazję zwiedzić teatr również od zaplecza. Zapoznaliśmy się z niektórymi pojęciami związanymi ze światem teatru. Dzięki towarzyszącej nam tłumaczce dowiedzieliśmy się również jak brzmią te pojęcia w języku czeskim. Wspólnie z dziećmi czeskimi na scenie teatru nasze przedszkolaki opowiadały przygody Czerwonego Kapturka. Okazało się, że mali Czesi doskonale znają tą bajkę.

W drugiej części spotkania przedszkolaki czeskie i polskie zwiedzały sale warsztatowe bolesławieckiego Młodzieżowego Domu Kultury pod kierunkiem pracownika MDK p. Adriana Prościaka. Następnie wzięły udział w zajęciach twórczych przeprowadzonych przez nauczycielki gr. IV MPP nr 1. Dzieci tworzyły kukiełki do bajki Czerwony Kapturek, wykorzystywały do tego drewniane łyżki, kolorowe materiały. Młodzi artyści wykazali się dużą pomysłowością w trakcie tworzenia swoich prac. Zajęcia dały wiele satysfakcji dzieciom oraz prowadzącym zajęcia nauczycielkom.

Wspólnie spędzony z czeskimi gośćmi dzień był pełen wrażeń i pozytywnych emocji.

middlebottom.jpg