Koncert " Wielka draka w gitarowej krainie"

11 października zaczęliśmy tegoroczne spotkania z Filharmonią Zielonogórską. Podczas pierwszego koncertu dzieciom został przybliżony instrument muzyczny jakim jest gitara. Dwie urocze pacynki opowiedziały o rodzajach gitar, o sposobie generowania dźwięku. Było wspólne liczenie strun i dużo radości w czasie zabaw i zgadywanek muzycznych. W trakcie zabawy "Forte - piano" dzieci reagowały na głosne i ciche dźwięki. Odgadywały nazwy zwierząt, które muzycy przedstawiali za pomocą gitary klasycznej, elektrycznej i basowej. Był lot rakietą w kosmos, była bitwa niegrzecznych pacynek, odwiedziliśmy także Chiny i, co szczególnie przypadło wszystkim do gustu, galopowaliśmy w siną dal na koniach. Po tylu przygodach nadszedł czas na relaks przy "Sonacie księżycowej" Ludwika van Beethovena. Sam koniec okrasiły gromkie brawa uradowanych przedszkolaków :-) Już jesteśmy ciekawi, gdzie zaprowadzi nas kolejne spotkanie.