Jarzynowy tydzień

Drugi tydzień października obchodzony był w naszym przedszkolu pod hasłem "Jarzynowy tydzień". Nasze kąciki przyrody wzbogaciły się o przyniesione przez dzieci i panie warzywa. Były wiersze, piosenki, prace plastyczne związane z poruszaną tematyką. Nie zabrakło zajęć teatralnych czy kulinarnych, w trakcie których dzieci mogły same przygotować sałatki jarzynowe czy "Kwiatki dla Pani", a potem oczywiście je zjeść. I muszę przyznać, że zakończyły się one sukcesem, gdyż spora część przedszkolaków postanowiła zaryzykować i spróbować niektórych, bardzo podejrzanie pachnących i wyglądajaych dla nich jarzyn :-)

W grupie starszaków odbyły się zajęcia otwarte, podczas których przedszkolacy wraz z rodzicami przygotowali jarzynowe kukiełki. Wyszły przepięknie:) Myślę, że spokojnie możemy startować do MasterChefa!

Wszystkie Panie mają nadzieję, że po tak intensywnym tygodniu każdy przedszkolak zapamięta:

Witaminy trzy bardzo  są pomocne:
A na dobry wzrost,
B na kości mocne
i do tego E, żeby dobrze poczuć się.

Nie jedz chipsów, nie pij coli,
bo cię brzuszek dziś rozboli.
Jedz owoce i warzywa,
bo to zdrowo cię odżywia.
Dużo sportu, dużo ruchu,
trzymaj formę super Zuchu!