Zajęcia z edukacji kulturowej

Zajęcia z języka angielskiego to nie tylko dobra zabawa, choć pani Aneta stara się, żeby przede wszystkim tak było. Tak więc bawimy się przy piosenkach, wierszykach, ćwicząc krótkie frazy, słuchając historyjek obrazkowych, oglądając krótkie inscenizacje, grając w gry. Zajęcia obejmują także przybliżenie dzieciom elementów kultury anglosaskiej.

Z końcem października  rozmawialiśmy więc o Halloween. Tradycja ta naszym przedszkolakom nie jest nieznana, a jej kostiumowa otoczka pozwala wcielać się w różne role i postraszyć kolegów i panie, co jest przecież przednią zabawą dla każdego przedszkolaka. Przy wesołych dźwiękach piosenek poznaliśmy wyrażenia: black cat, black bat, scary witch, pumpkin. Starszacy potrafią też powiedzieć "Go away!" oraz poprosić: "Trick or treat, trick or treat, give me something good to eat!". No i jak tu nie poczęstować zuchów, którzy świetnie sobie radzili z takimi trudnymi zadaniami, jakimś słodkim poczęstunkiem? Yummy, yummy says my tummy :-)