59-700 Boleslawiec

Tel: (075) 612 13 01

Miejskie Przedszkole Publiczne nr 1 w Bolesławcu

Styczniowe spotkanie z filharmonią

        Zaraz po feriach taka niespodzianka na nas czekała!!! 29.01.2018r. mieliśmy przyjemność gościć wróżkę Wiolinkę wraz z dwoma muzykami z Filharmonii Zielonogórskiej. Było to naprawdę czarodziejskie spotkanie. Najpierw wróżka wraz z naszymi przedszkolakami - Antosiem z grupy IV oraz Leosiem z grupy II, wyczarowywała z syntezatora różne zaskakujące dźwięki - a to pieski szczekały, a to wiatr szumiał, rakieta startowała.... Zrozumieliśmy, że ten syntezator to iście czarodziejski instrument... Wszystko potrafi!

       Następnie przedstawiono nam trzy instrumenty dęte blaszane. Była mała trąbka, średni saxhorn oraz wielgachny helikon. Przy ich pomocy  panowie muzycy zabrali nas najpierw na bal do średniowiecznego zamku, gdzie księżniczki tańczyły wytwornego menueta. Mogliśmy też wyobrazić sobie błaznów rozweselających towarzystwo. Zaraz potem słyszeliśmy, jak dzielni rycerze pędzili na swych rączych koniach po swoje ukochane. A chwilę później byliśmy już na Dzikim Zachodzie, gdzie z kowbojami zarzucaliśmy lasso!

         Oj, jak zwykle wrażeń mieliśmy co niemiara. I przy okazji pouczyliśmy się trochę :-) Nazwy instrumentów dętych blaszanych były dość trudne, ale ich budowa - ustnik,  wentyle i czara dźwiękowa - już nie :) Przynajmniej dla naszych melomanów:)