Spotkania z Filharmonią Zielonogórską

27. marca odbył się kolejny koncert muzyczny. Tym razem głównymi "bohaterami" spotkania były cymbały, ukulele i drewniane łyżki. Mogliśmy posłuchać  skocznych melodii z okolic Białorusi, z której pochodziła pani Oksana - cymbalistka. Ku zaskoczeniu muzyków, dzieci nie miały najmniejszych problemów z rozpoznaniem ukulele. Za to drewniane i metalowe instrumenty, kórymi okazały się najzwyklejsze łyżki, zainspirowały niektórych przedszkolaków do poszerzenia zasobów domowych sztućców :-) To te instrumenty skardły całe show, pomimo powagi i wielkości cymbałów. To natomiast nie ździwiło pań - nikt tak jak dzieci nie potrafi dostrzec i nadać dodatkowych cech zwykłym przedmiotom użytkowym. Dorośli zapominają o kluczu do niezwykłej krainy, zwanej Wyobraźnią.