59-700 Boleslawiec

ul. Jana Pawła II 50 d

Tel: (075) 612 13 01

 

Miejskie Przedszkole Publiczne nr 1 w Bolesławcu

godło

Grudzień w grupie I

           W grudniu w grupie pierwszej trwały gorące przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Wspólnie z panią dekorowaliśmy w naszej sali choinkę, wieszaliśmy ozdoby i światełka. Odwiedził nas prawdziwy Święty Mikołaj, którego nikt osobiście nie zobaczył, bo przecież Mikołaj także boi się koronawirusa. Razem z panią szukaliśmy w przedszkolu prezentów, które zostawił dla nas.
       W dalszym ciągu ćwiczyliśmy sprawność rączek. Każdy wykonał pracę przestrzenną „Pan Mikołaj”, którą zabraliśmy do domu jako świąteczną ozdobę. Uczyliśmy się korzystać z dziurkaczy, nożyczek, kleju.
           Ćwiczymy spostrzegawczość wzrokową, logiczne myślenie, szczególnie podczas układania puzzli i dobierania obrazów w pary.
       Korzystaliśmy z pobytu na świeżym powietrzu, spacerowaliśmy „z wężem” po przedszkolnej posesji, uczyliśmy się poruszania w grupie. Bezpiecznie bawiliśmy się na urządzeniach ogrodowych.
           Doskonaliliśmy poczucie rytmu podczas zabaw przy piosence M. Jeżowskiej „Kochany Panie Mikołaju”, „Jedzie pociąg” oraz przy utworach z płyty „Kiedy maluchy zmieniają się w zuchy”.
 
 
<oprac. B. Gach>