59-700 Boleslawiec

ul. Jana Pawła II 50 d

Tel: (075) 612 13 01

 

Miejskie Przedszkole Publiczne nr 1 w Bolesławcu

godło

Styczeń w grupie VI

           Pierwszy miesiąc nowego roku minął nam bardzo szybko. Pierwsze dwa tygodnie to były ferie z dziećmi, które uczęszczały na zajęcia. Ćwiczyliśmy małą motorykę poprzez wycinanie, kolorowanie, lepienie, malowanie, nawlekanie. Było wiele gier i zabaw związanych z literami i głoskami. Poprzez zabawy z balonami i słomkami, a także wierszyki logopedyczne rozwijaliśmy także aparat mowy. To ważne ćwiczenia, gdyż dobra wymowa ułatwia naukę pisania.
 
      Trzeci tydzień stycznia poświęcony był przygotowaniom do Dnia Babci i Dziadka. Uczyliśmy się wierszy i piosenek, przygotowywaliśmy laurki oraz Gazetki Super Babci i Super  Dziadka. Opowiadaliśmy także, dlaczego babcia i dziadek są niezastąpieni i jak razem lubimy spędzać czas. Przy okazji rozmawialiśmy o szacunku dla starszych i zasadach savoir-vivre’u. W piątek wystąpiliśmy dla naszych Ukochanych Dziadziów z przygotowaną częścią artystyczną. Nagrany film został wysłany rodzicom, którzy mogli pochwalić się naszym występem. 
 
        Ostatni tydzień stycznia to tydzień karnawałowy. Uczyliśmy się tańców, przygotowywaliśmy dekoracje sali (dmuchanie balonów to także świetne ćwiczenie!). W czwartek wszyscy z dobrymi humorami uczestniczyliśmy w zabawie karnawałowej. Piękne stroje i pyszne jedzenie (za które dziękujemy rodzicom Uśmiech ) sprawiły, że zabawa była jeszcze lepsza. 
   
         W styczniu poznaliśmy także literki „B, b” i „N, n”. Intensywnie ćwiczymy czytanie za pomocą metody sylabowej. Dzieciom łatwiej jest złożyć w całość wyraz podzielony na sylaby, zamiast na głoski. Kod literkowy jest trudny, ale my się nie poddajemy. Poza tym, bawiliśmy się także z kodem muzycznym. Pamięć i refleks są tu niezbędne, ale pamiętamy, że ćwiczenia czynią mistrza i po kilku próbach, wychodzi nam naprawdę nieźle.  Jeśli chcecie spróbować z nami, zapraszam do zabawy. Na stronie https://www.youtube.com/watch?v=aXZWgOf2lSA
można spróbować swoich sił w zabawie klaskanej.  Życzę powodzenia! 
               
                Poznajemy także symbole matematyczne. "Plus, minus" i "równa się" już znamy. Nadszedł czas na "mniej i więcej".  Rozumiemy już zastosowanie znaków. Ćwiczymy jeszcze odczytywanie działań przy ich pomocy. 
 
 
<oprac. A. Taranek>