ul. Jana Pawła II 50 d

Jesteś tutaj: Start / Wydarzenia / Luty w grupie IV

Luty w grupie IV

Miesiąc luty to miesiąc zakochanych. Nie mogło zabraknąć także w naszej grupie świętowania tego dnia. Poznaliśmy tradycje walentynkowe oraz dowiedzieliśmy się co to jest walentynka. Wspólnie wykonaliśmy pracę plastyczną w kształcie serca oraz mieliśmy wiele zabaw ruchowych.

Nie mogło zabraknąć w tym miesiącu rozmów o uczuciach i emocjach. Uczyliśmy się je rozpoznawać i dostrzegać je u innych. Sporo czasu spędziliśmy na rozmowach i umiejętności okazywania swoich emocji. Komunikowaliśmy się w grupie za pomocą słów, gestów i mimiki.

Tłusty czwartek - tak jak każe tradycja każdy w ten dzień powinien zjeść pączka. Tak też było w naszym przedszkolu. W ten bardzo słodki dzień dzieci poznały historię tłustego czwartku i obrzędy z nim związane. Dowiedziały się, jak przebiega produkcja pączków oraz jakich składników należy użyć do ich wypieku. Przedszkolacy spróbowały swoich sił w różnych konkurencjach i zadaniach. Do wykonania mieli pracę plastyczną polegającą na wyklejeniu pączka plasteliną.

Eksperymentowaliśmy- wiemy jakie są właściwości magnesu, jak powstają bańki mydlane oraz wykonaliśmy doświadczenie z wykorzystaniem wiersza "Wiatr".

To był bardzo ciekawy miesiąc :)

<oprac. J. Sawczak>