ul. Jana Pawła II 50 d

Marzec w grupie VI

Ostatni tydzień sprawił, że zazieleniła się i rozkwitła nie tylko radość w naszych sercach, ale także nasze przedszkole obudziło się z zimowego snu i wiosna zadomowiła się u nas na dobre.

Z tematyką aktualnej pory roku nieodłączne są zajęcia przyrodnicze – posialiśmy rzeżuchę, posadzilismy cebulki oraz obserwowaliśmy wzrost naszych hodowli.  Szczypiorek urósł nam piękny i dorodny.
Poznaliśmy także budowę kwiatu, w kąciku przyrody goszczą żonkile, hiacynty, tulipany, gałązki forsycji. Kwietny temat panuje także w pracach plastycznych – ćwiczyliśmy technikę origami płaskiego, z którego powstały przebiśniegi.

Pojawiły się także ostatnio zajączki i kurczaczki – znak, że Wielkanoc tuż tuż. Dzieci poznają tradycje związane z obchodami tego święta, nie tylko polskie. Poszukiwanie czekoladowych jajeczek, czyli „egghunt” to jeden z elementów tradycji anglosaskiej, o którym dzieci rozmawiają na zajęciach z języka angielskiego. Najbardziej lubimy ćwiczenia praktyczne, więc wyruszyliśmy na poszukiwania według wskazówek zostawionych przez zajączka. Radości i emocji było co niemiara, ale przecież matematyki też nie mogło zabraknąć Mrugnięcie

W tym roku tworzyliśmy także palmy wielkanocne. Zajęcie to nie tylko przybliża polskie tradycje, ale także rozwija sprawność manualną, koordynację wzrokowo-ruchową, koncentrację uwagi, a przede wszystkim pobudza kreatywność i daje poczucie satysfakcji z wykonanej pracy. Wyszły nam piękne!

Wszystkim naszym dzieciom oraz ich Bliskim życzymy radości ze wspólnego czasu oraz zdrowych i spokojnych Świąt!

<oprac. A. Taranek>