• Odwiedziło nas: 1206779

Z wizytą w grupie I

Marzec 2021

W marcu czekaliśmy z niecierpliwością na przybycie prawdziwej wiosny. Podczas częstych zabaw w ogrodzie przedszkolnym szukaliśmy jej zwiastunów. Obserwowaliśmy pojawiające się pąki na drzewach i krzewach, podziwialiśmy przebiśniegi i krokusy. Przyglądaliśmy się zachowaniom ptaków, odwiedzających przedszkolne podwórko – sroki, wróbla, wrony.

Dużo czasu zajęły nam przygotowania do Świąt Wielkanocnych. Poznawaliśmy świąteczne tradycje tj. malowanie jajek, lany poniedziałek, święcenie palm. Ozdabialiśmy styropianowe jajka według własnych pomysłów, wypełnialiśmy wydzieranką z kolorowego papieru kontur kury, często malowaliśmy farbami plakatowymi, bo jest to nasza ulubiona technika plastyczna.

Nauczyliśmy się wiersza G. Koby pt. „Pisanki” i wspólnie z panią recytowaliśmy go przy różnych okazjach. W dalszym ciągu poznawaliśmy kolejne zabawy rytmiczno – ruchowe z płyty pt. „Kiedy maluchy zmieniają się w zuchy”. Potrafimy już sprawnie ustawić się w „pociąg” i w kole. Porównywaliśmy także wielkość różnorodnych przedmiotów, stosując określenia – duży, mały.

Podczas zabaw na naszym podwórku pilnie szukaliśmy ukrytych czekoladowych jajeczek. Ale była fajna zabawa.

<oprac. B. Gach>