ul. Jana Pawła II 50 d

Pszczółki świętują Dzień Przedszkolaka

"Wszyscy swoje święto mają, święto mają,
tańczą skaczą i śpiewają, i śpiewają.
Przedszkolaki przykład dają, przykład dają,
i też swoje święto mają, święto mają.
Ref: Dzień przedszkolaka jest właśnie dzisiaj
to święto Ani, Basi i Krzysia.
W dzień przedszkolaka każdy to wie,
bawi się z nami kto tylko chce".

Tak mówią słowa piosenki, i wcale nie kłamią! U nas był to dzień z zabawami sensorycznymi, które nie tylko uwielbiamy, ale które rozwijają i stymulują nasze zmysły oraz odczucia. Najpierw trzeba było pobawić się makaronem na naszych "tabletach", poprzesuwać, wygładzić, posegregować. Następnie  za pomocą różnych czerpaków, pęsetek, chwytaków, nożyczek nabieraliśmy odpowiednie ilości makaronu. Przeliczanie i podział na kategorie to wcale nie jest łatwa sprawa. Najważniejsze, że nam się podobała ta zabawa. Na końcu nawlekaliśmy makaroniki na sznurek i tak stworzone własnoręcznie ozdoby, razem z dyplomami za aktywny udział we wszystkich zabawach zabraliśmy do domu. Nie mogło się obyć bez pamiątkowego zdjęcia z naszymi paniami! A czy Wy wiecie, jaki kolor dominował u pszczółek w tym dniu? Za dobrą odpowiedź mamy super nagrodę - uśmiech pani Anetki :-)

pszczółki z panią Beatką i Danusia
Pszczółki z paniami Beatką i Danusią