Miejskie Przedszkole Publiczne nr 1 w Bolesławcu

Statystyki

  • Odwiedziło nas: 361617
  • Do końca roku: 24 dni
  • Do wakacji: 198 dni

Happy Kindergarten

 

 

       26 listopada w naszej placówce miała miejsce uroczysta inauguracja projektu "Happy Kindergarten". Było to radosne wydarzenie dla wszystkich dzieci, więc towarzyszyła nam piosenka  pt. "Radość" pani Agaty Świętoń. Były balony i konfetti, a każda pani przygotowała dla swoich podopiecznych radosna pamiatkę z tej okazji. W każdej grupie to był dzień pełen pięknych wrażeń, które na długo zostaną w naszej pamięci.       
 
 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

plakat programu

plakat programów 

 

 

 

plakat programu Happy Kindergarten

 

plakat programu Happy Kindergarten

 

 

 

 

           Nasze Przedszkole uczestniczy w Międzynarodowym Programie Happy Kindergarten autorstwa dr Natalii Gumińskiej i Mireli Nawrot. Uroczysta inauguracja odbyła się 29. października 2021 r. w Pałacu Staszica w Warszawie.
             Miejskie Przedszkole Publiczne nr 1 otrzymało:
- Certyfikat za udział w inauguracji Programu Happy Kindergarten,
- Licencję na wdrożenie i realizację Programu Happy Kindergarten,
- dyrektor i nauczycielki przedszkola otrzymały tytuł Ambasadorek Happy Kindergarten nadany przez Polskie Centrum Optymizmu na lata 2021 – 2023.
 
             Program Happy Kindergarten jest skierowany do przedszkoli, które chcą przynależeć do grupy szczęśliwych przedszkoli w Polsce i za granicą i ma na uwadze nie tylko  dzieci, ale także rodziców, nauczycieli i pracowników przedszkola. W programie uczestniczą przedszkola ze Szkocji, Stanów Zjednoczonych, Ukrainy i Polski. Dziś w Polsce skupia 26 przedszkoli, a tym samym 26 dyrektorów, 415 nauczycieli oraz 4239 dzieci.
      Celem programu jest podnoszenie kompetencji i rozwijanie własnych zasobów dyrektorów i nauczycieli na rzecz szczęśliwej edukacji wychowania przedszkolnego dzieci i ich rodziców.
       Atutem programu jest międzynarodowa certyfikacja oraz opieka i wsparcie zagranicznych ekspertów zaproszonych do współpracy przy tworzeniu optymalnej przestrzeni do rozwoju szczęścia w edukacji.