Jasełka

21 grudnia 2021r. dzieci z grupy "Motylki"  przedstawiły Jasełka. Głównym celem tej uroczystości było wprowadzenie uczestników w radosną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia, rozwijanie indywidualnych predyspozycji i uzdolnień aktorskich dzieci oraz nabywanie odwagi, śmiałości podczas występów przed publicznością. Przedstawienie było krótkie, ale wyjątkowe. Mali aktorzy w odświętnych strojach prezentowali się doskonale. Sala wypełniona była dekoracjami świątecznymi i panowała iście uroczysta atmosfera. Nasi artyści śpiewali pastorałki i kolędy, recytowali wierszyki, a na koniec złożyli życzenia bożonarodzeniowe. Na koniec wręczono upominki dla zaproszonych gości z pozostałych grup i podzielono się opłatkiem.
    Pozostałe grupy również przygotowały pastorałki oraz kolędy i zareprezentowały je w młodszych grupach. Po uroczystościach dzieci zasiadły do stołu  wigilijnego, na którym gościły potrawy związane z tradycją Bożego Narodzenia.

<oprac. M. Hasiak>