Jesteś tutaj: Start / Wydarzenia / Dzień Ziemi

Dzień Ziemi

Przedostatni tydzień kwietnia z reguły dotyczy ochrony środowiska i łączy się z obchodzonym  22 kwietnia Światowym Dniem Ziemi.  Co roku akcję na terenie miasta prowadzi Miejskie Centrum Edukacji Ekologicznej, a włączają się do niej różne placówki czy organizacje.

Nasze przedszkole także angażuje się w to przedsięwzięcie. Przedszkolacy wiedzą, że trzeba dbać o nasz wspólny dom. W końcu ma nam służyć jeszcze wiele lat. I za każdym razem pytają zadziwieni swoich pań, dlaczego tyle śmieci jest choćby dookoła terenu przedszkola, czyżby dorośli nie wiedzieli, że należy szanować środowisko. A panie, tłumacząc kolejnemu pokoleniu ten sam temat od lat, maja nadzieję, że z tych smyków wyrosną dorośli, którym na sercu będzie leżało wspólne dobro. Dużo mówimy o tym, że niektórzy nie myślą, ze szkodzą takim śmieceniem sobie i swoim dzieciom. Czasem same dzieci zapominają o tym, że w przedszkolu się dziwiły temu zachowaniu, i gdy opuszczą jego mury i trochę podrosną, wydaje im się, że przez takie zachowane będą bardziej lubiane przez kolegów lub bedą odbierane jako bardziej "dorosłe". I to panie smuci, gdyż znaczy, że rodzice albo zachowują się w taki sposób, albo nie zwracają dzieciom uwagi na takie nieroztropne zachowanie.

Pamiętajmy, że Ziemia to nasz wspólny dom. Dbajmy o niego dla siebie i dla przyszłych pokoleń.