Zabawy grupy I w ogrodzie przedszkolnym

W zeszłym tygodniu nasze Maluchy rozmawiały o pogodzie. Wywoływały burzę.... w słoiku, kolorowały parasole przeciwdeszczowe, tworzyły piękne latawce unoszące się na wietrze. Ponieważ pogoda dopisywała, zażywały pierwszych kąpieli słonecznych w przedszkolnym ogródku. Ale nie było to leżenie plackiem, o nie! Pani Ala wyposażyła przedszkolaków tym razem nie w sprzęt sportowo-rekreacyjny, lecz w kolorową kredę. I po zajęciach z jej użyciem możemy stwierdzić, że w grupie najmłodszej mamy:

• kilku potencjalnych malarzy (nie tylko nurtu abstrakcyjnego),
  • przyszłych trenerów arteterapii (którzy z anielską cierpliwością oddawali się sztuce malowania, a następnie jej dogłębnego objaśniania paniom :-)
  • hmmm,  też kosmetyczki i modelki, które z zapamiętaniem różowiły policzki swoje i koleżanek.

Dla niektórych zwykłe mazanie kredą, dla pań - niewyczerpane źródło obserwacji i analiz :-) Najważniejsze, że dla dzieci - wspaniała zabawa, która rozwija ich wyobraźnię, kreatywność, świadomość swoich słabych i mocnych stron, małe i duże partie mięśni, a także dostarcza satysfakcji i poczucie sprawstwa. Bawmy się z naszymi Bąblami, póki jeszcze zapraszają nas do swojego świata! Ich radość jest bezcenna.