Dzień Otwartych Koszar

oznaka 23 śpa

W piątek, 07.09.2018r., dzieci z grupy IV odwiedziły Bolesławiecką Jednostkę Wojskową. Miały możliowść przyjrzenia się wielu pojazdom wojskowym, jak karetce wojskowej, amerykańskim hamerom, wyrzutniom, działom, armatohaubicom. Chętnie wypróbywały sprzęt rozpoznania i środki łącznośći. Mogły przekonać się jak ciężka jest broń czy choćby hełmy.

Najważnieszym punktem dla naszych przedszkolaków była jednak możliwość spotkania się z prawdziwymi żołnierzami, porozmawiania z nimi o ich pracy, jej trudach, ale i walorach.

Bardzo dziękujemy wszystkim żołnierzom, panom i paniom, z 23. Śląskiego Pułku Artyleryjskiego za ciekawe spotkanie oraz za mnóstwo cierpliwości w czasie odpowiadania na niezliczone pytania :-) Cóż... Nasi wychowankowie przeprowadzili w koszarach niezgorsze rozpoznanie :-)