Wyjazd do Borówek

Starszaki z grupy V Dzień Przedszkolaka spędziły na wycieczce. Dzięki współpracy z panią Kasią Graczyk z MCEE jest to już standardowa coroczna pozycja. W tym roku pogoda okazała swoją łaskawość i przedszkolakom świeciło piękne słoneczko.

W promieniach słonecznych "Wrzosowa kraina" w Borówkach jest jeszcze bardziej malownicza i urzekająca. Przedszkolacy podziwiali cały inwentarz wygrzewający się w słońcu, zatem: owce, kozy, konie i daniele. Skorzystały także ze ścieżki zdrowia - spacerując po szyszkach, igliwiu, trocinach i korze doskonaliły receptory dotykowe. Przytulając się do ponad 280-letniej lipy "Wróżki", wymyślały swoje marzenia. Następnie uczestniczyły w warsztatach, tworząc woreczki zapachowe, które zabrały ze sobą. Pobyt w ekomuzeum zakończył się zabawami w ogrodzie oraz pysznym poczęstunkiem, który wzmocnił dość nadwątlone po całym dniu siły ;-)