59-700 Boleslawiec

Tel: (075) 612 13 01

Miejskie Przedszkole Publiczne nr 1 w Bolesławcu

Wycieczka do strażnicy

        W piękny upalny piątek 21.09.2018r., dzieci z grupy IV razem z paniami: Renią, Anetką i Mirką, wybrały się po raz pierwszy na wycieczkę do Państwowej Straży Pożarnej w Bolesławcu. 

          Wszyscy byli podekscytowani, gdyż każdy chciał się przekonać jak wygląda praca strażaka. Przemiły pan, starszy ogniomistrz, pokazał nam plac, na którym strażacy porządkowali swój sprzęt po ostatniej akcji pożarniczej.  Mimo wysiłku i stresu, z uśmiechem na twarzach nas przywitali. Następnie zobaczyliśmy garaże, gdzie podziwialiśmy różne wozy strażackie. Mogliśmy przymierzyć hełmy oraz rękawice strażackie. Trzeba mieć prawdziwą krzepę, żeby je nosić. Dowiedzieliśmy się po co strażakom maskotki w ich wozach. Obejrzeliśmy butle tlenowe, gaśnice i węże strażackie. Mieliśmy także pokaz, jak je rozwijać i zwijać. Pan strażak przypomniał nam, jak ważne jest odkładanie każdej rzeczy na swoje miejsce. Następnie odwiedziliśmy dyspozytornię, gdzie panowie przyjmują zgłoszenia różnych wypadków. Pochwaliliśmy się swoją wiedzą na temat numerów alarmowych oraz sposobu przekazywania informacji.

       Jednak prawdziwym clou programu okazała się... możliwość zobaczenia rury strażackiej. To był najbardziej oczekiwany punkt wycieczki :-)

    Bardzo dziękujemy panom strażakom za tak ciekawy dzień! Niejedna dziewczynka z grupy IV wyraziła chęć wstąpienia, najlepiej zaraz po przedszkolu, w szeregi tej pięknej i niebezpiecznej służby mundurowej.