59-700 Boleslawiec

Tel: (075) 612 13 01

Miejskie Przedszkole Publiczne nr 1 w Bolesławcu

godło

Koncert "Poznajemy instrumenty strunowe"

       We wtorek, 09.10., odbył się pierwszy koncert w tym roku szkolnym. Filharmonia Zielonogórska jak zwykle nie zawiodła naszych oczekiwań.

      Czekała na nas muzyczna podróż po gorącej pustyni, gdzie odkopaliśmy cudowną lampę Alladyna. Następnie udaliśmy się razem z rozbójnikami do sezamu Alibaby. Posłuchaliśmy przy tym kontrabasu. Z szeryfem zaprowadzaliśmy porządek na Dzikim Zachodzie. Pozaliśmy  banjo. Potem przenieśliśmy się na zamek dzielnych rycerzy, by przy dźwiękach lutni powspominać niebezpieczne wojaże. A gdy na scenie pojawiło się ukulele, trafiliśmy wprost na Hawaje. Stamtąd kahon oraz niesamowita gitara (taka chyba oszukana, bez pudła) porwały nas na karnawał w Rio! 

     Oj, rwały się nóżki do tańca! Nawet nasze trzylatki, początkowo onieśmielone pierwszym spotkaniem z kolegami z całego przedszkola, zapomniały o strachu przy tak radosnych dźwiękach. Taką gorącą atmosferę radości i bliskości udało się przygotować trzem muzykom za pomocą instrumentów strunowych. Co nas czeka w listopadzie? Na pewno przydadzą się równie gorące rytmy :-)