Zajęcia z edukacji kulturowej

Co dzieje się na zjęciach z języka angielskiego?  Bawimy się przy piosenkach, wierszykach, ćwicząc krótkie frazy, słuchając historyjek obrazkowych, oglądając krótkie inscenizacje, grając w gry. Zajęcia obejmują także przybliżenie dzieciom elementów kultury kraju, którego język poznają.

Halloween to dla dzieci tylko dobra zabawa, dostarczająca możliowści przebrania się oraz postraszenia siebie nawzajem. W ostatnich latach rozwija się ogólnopolska debata, czy powinno się kultywować  ten irlandzki zwyczaj. Cóż, o historii swojej kultury, wypadałoby mieć jakieś pojęcie. Świadomość charakteryzuje przecież ludzi inteligentnych. Poczucie humoru też. A naszym Bąblom ne brakuje żadnej z tych cech. Z zaciekawieniem słuchali, skąd taka tradycja, przełamywali swój strach, przy okazji poszerzając swoją integrację sensoryczną, dotykając pająka oraz jego pajęczyny. Radośnie śpiewali piosenki, ćwicząc frazy "go away", "black cat", "scary bat" oraz "yummy"... podczas smakowania słodkiego poczęstunku. A ja wciąż nie wiem, komu zajęcia bardziej się podobały i kto się na nich lepiej bawił - Bąble czy ja ? :-)