Dzieci z grupy IV przygotowały kolejny poczęstunek

Na fali dziecięcych programów kulinarnych rozwija się zainteresowanie wśród najmłodszych tym, co można wyczarować w kuchni. I jest to świetna informacja, gdyż trend ten pomaga przezwyciężyć niechęć  dzieci do próbowania i poznawania nowych smaków.

Starszacy z grupy IV przygotowywali już w tym roku sałatkę owocową, sok owocowy, pyszne kanapeczki. W związku z Halloween przygotowały "straszny"  słodki poczęstunek. "Szczęki wampira" to prosty i smaczny przepis na małe co nieco. Potrzebne są jabłuszka (lub inne owoce o twardym miąższu), krem lub dżem (w zależności co dzieci lubią, my wykorzystaliśmy masło orzechowe) i coś, co przypomina zęby. Można wykorzystać orzeszki ziemne (jeśli nie ma alergików), zrobić malutkie bezy. U nas pojawiły się zęby... żelkowe.

Przygotować smakołyk przy niewielkiej pomocy, mogą nawet dwulatki. Dla starszaków najtrudniejsze było... oczekiwanie, aż pani Anetka sfotografuje ich dzieło, zanim nastąpiło delektowanie się efektami własnej pracy :-)