Koncert "Kto ty jesteś?"

W środę, 14.11.2018r, do naszego przedszkola znów zawitali muzycy z Lubuskiego Biura Koncertowego.

Tym razem wydarzenie to było wyjątkowe głównie za sprawą swojej tematyki. Dzieci posłuchały utworów dziecięcych oraz młodzieżowych, których uczyli się młodzi Polacy w czasach, gdy Polski jeszcze nie było. Były więc utwory patetyczne, rzewne, mówiące o nadziei na odzyskanie wolności przez ukochany kraj. Były utwory zagrzewające do walki ułanów oraz pierwszych harcerzy na naszych ziemiach. Ale pojawiały się także muzyczne figle i tak zwane klasyki, znane równie dobrze przez obecnych przedszkolaków.

Choć spotkanie to było trudne dla małego odbiorcy, z dumą przyznajemy, że nasi wychowankowie z zaciekawieniem wysłuchali tej ważnej muzycznej lekcji.