Wyjście dzieci z grupy V do Centrum Wiedzy

Dnia 19 listopada 2018 roku dzieci z grupy V z paniami udały się do Centrum  Wiedzy, gdzie zwiedzały  nową siedzibę Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Cypriana Kamila.  Wielkim zainteresowaniem cieszyło się zwiedzanie pomieszczeń czytelni, wypożyczalni dla dzieci, dorosłych, działu multimedialnego.

Pani bibliotekarka zaprosiła dzieci do pomieszczenia, w którym odbywają się zajęcia dla dzieci. Tam zaprezentowała dzieciom  książeczkę ,,Dziadek i Niedźwiadek’’ Łukasza Wierzbickiego. To wspaniała ciepła opowieść o niedźwiadku Wojtku, który był przyjacielem żołnierzy. Przebył z nimi szlak bojowy. Sprawił wiele zamieszania, ale był też źródłem radości. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały opowieści, a po jej zakończeniu mogły wykonać przepiękne prace plastyczne.

Żegnając się z panią, dzieci zapewniały, że ponownie odwiedzą to ciekawe miejsce razem z rodzicami, by zapisać się do biblioteki i wypożyczyć interesujące ich książeczki. Dzieci pełne wrażeń i nowych doświadczeń, wracały do przedszkola z radością i uśmiechem na twarzy.