59-700 Boleslawiec

Tel: (075) 612 13 01

Miejskie Przedszkole Publiczne nr 1 w Bolesławcu

godło

Seans filmowy w ramach projektu "Chodzę do kina"

        We wtorek, 20. listopada, starszaki z grupy IV wybrały się do kina Forum. Wyjście odbyło się w ramach projektu edukacji filmowej. 

       W jedną stronę nam się udało, gdyż dotarliśmy autobusem pod wieżowiec, skąd tylko kilka kroków do budynku kina. Muszę powiedzieć, że lubimy te nasze przejażdżki autobusowe. I mamy ten komfort, że zawsze mamy miejsca, gdyż wyruszamy z pierwszego przystanku:-) Często odpowiadamy na zapytania starszych pasażerów, a czasem trafi się rozmowny pan kierowca. Zawsze jednak jest miło i wesoło. 

      Jak to stwierdzili beneficjenci programu, mieliśmy cały rząd dla siebie (w kinowej sali;-). Najpierw sympatyczny pan przeprowadził z nami rozmowę na temat przewodniego tematu filmu, a więc przyjaźni. Był dość mądry, bo wiedział, że oprócz innych ludzi, dzieci chętnie przyjaźnią się ze zwierzętami czy maskotkami. Był też zabawny, bo przedstawił nam slajdową historię podróżniczych przygód swoich i swojego misia. Miś miał naprawdę zwariowane pomysły:-)

    Następnie mogliśmy obejrzeć film. Przedstawiał on historię przyjaźni Emmy i Kacpra, dzieci, które poznały się w przedszkolu. Razem z nimi przeżywaliśmy czarujące, a czasem zwariowane przygody. Poznaliśmy ich przyjaciół - panią Królik oraz nieco tchórzliwego Lwa, a także sympatycznego pieska ze schroniska - Bassę. 

     Niestety, ciekawy seans dobiegł szybko końca, a my musieliśmy wracać pieszo do przedszkola. Dobrze, że w naszej grupie wszyscy jesteśmy dobrymi kolegami i zawsze możemy na siebie liczyć. Dzięki temu mocno się trzymaliśmy, pokonując wiatr. Trochę nam utrudnił drogę powrotną, ale nie popsuł dobrych humorów po tak pięknej historii. 

      A Wy, znacie kogoś, na kogo zawsze możecie liczyć? Uśmiechnijcie się do niego, niej. W końcu o przyjaciół trzeba dbać. To nasz skarb!