Warsztaty w CIK-u

W czwartek, 22. listopada, grupa IV wraz z paniami: Anetką, Olą i Mirką wybrała się na zajęcia z panią Urszulą Frąszczak-Matyjewicz.

Warsztaty teatralne  jak zwykle rozwijały sprawność naszego aparatu mowy i układu oddechowego poprzez ćwiczenia ortofoniczne, wydłużanie fazy wdechu i wydechu, doskonalenie oddychania przeponowego. Dzieci usprawniały orientację w schemacie własnego ciała,  rozwijały umiejętne poruszanie się w przestrzeni. Miały możliowść wzbogacania integracji sensorycznej. Brzmi poważnie? Jasne, ale dla dzieci był to przede wszystkim czas świetnej zabawy i mnóstwa radości. Otoczka edukacyjna była tylko na doczepkę :-) Zauważyły ją tylko panie:-)

Pani Uli dziękujemy za fantastyczne zajęcia i świetne humory!

Ponieważ starszaki rozmawiają o swojej małej ojczyźnie, w ramach krótkiej wycieczki krajoznawczej odwiedziliśmy także ratusz. Mogliśmy w nim podziwiać galerię ceramiki użytecznej i ozdobnej. Przestudiowaliśmy także dokładnie tablicę informacyjną i już wiemy, w którym pokoju szukać kiedyś pana prezydenta :-)