Jesteś tutaj: Start / Wydarzenia / Mikołajki

Mikołajki

"6. grudnia, jak dobrze wiecie, święty Mikołaj chodzi po świecie..." O naszej placówce także nie zapomniał. Jak zwykle, zanim przybył, w odpowiedni nastrój wprawiła nas Choineczka. Podpytała, czy wszyscy byli grzeczni, a jeśli zdarzały się niepokojące zachowania, to czy jest wola poprawy. Sprawdziła, czy dzieci wywiązują się z obowiązków domowych i jak radzą sobie w przedszkolu. Ponieważ, jak co roku, napięcie rosło z minuty na minutę, rozluźniła trochę wszystkich poprzez radosne tańce i zabawy. Aż nadszedł ten długo wyczekiwany moment i ten ukochany Święty pojawił się. Najpierw powitały go gromkie oklaski, piski radości, by za chwilę większość Odważniaków złączyła się w mocnym uścisku Mikołaja. Ucieszył się Mikołaj, zwłaszcza, gdy sprawdzał w swojej księdze, że nasze przedszkolaki to bardzo grzeczne dzieci, które są pomocne, przyjazne, kulturalne i radosne. Ucieszyły go także piosenki i wierszyki, a także album, który dostał w ramach prezentów od dzieci. Po części oficjalnej, gdy już Mikołaj się upewnił, że tu żadnej rózgi nie musi zostawić, zaczęły się tańce-hulańce. Niestety, Święty długo zabawić nie mógł. Przecież inne dzieci na niego czekają.  Na pocieszenie zostawił dobre humory... oraz prezenty.