Wyjście dzieci z grupy IV do kina

W środę, 09.01.2019r., starszacy obejrzeli następny seans w ramach projektu Nowych Horyzontów "Chodzę do kina".

Była to kolejna część przygód ich rówieśników, Kacpra i Emmy. Tym razem towarzyszyliśmy dwójce przyjaciół w zimowych feriach, więc trafił się nam temat na czasie. Ta część historii przedstawiała nam blaski i cienie przyjaźni i miłości. Wspominała o zazdrości, złości, kłótniach. Jak sobie z nimi radzić? Wiemy już, że codziennie na to pytanie odpowiadają i dzieci, i dorośli też. Porozmawialiśmy także o bezpieczeństwie w trakcie zimowych szaleństw.

Muszę przyznać, że przygotowane filmy są bardzo ciekawe dla dzieci. Poruszają ważną dla nich tematykę, dlatego oglądane są z zaangażowaniem wręcz :-) Dzieci chętnie opowiadają po seansach, co je rozbawiło, a co wzruszyło. Wykorzystują zdobyte doświadczenia w swoich zabawach tematycznych, dzięki którym przygotowują się do roli dorosłych. W ten sposób mogą przepracować pewne trudne tematy. Sprawdzić rozwiązania - które im odpowiadają, jaki skutek przynoszą. Takie eksperymenty w ich wykonaniu pomagają im lepiej odnaleźć się w sytuacjach codziennych, a wymagających także dla nas, dorosłych.