59-700 Boleslawiec

Tel: (075) 612 13 01

Miejskie Przedszkole Publiczne nr 1 w Bolesławcu

godło

Warsztaty Malucha

      W piątek, 25.01.2019r., starszacy z grupy IV odwiedzili siedzibę Zespołu Szkół Handlowych i Usługowych w Bolesławcu. Starsi koledzy przygotowali dla nich warsztaty, podczas których przybliżyli przedszkolakom pracę weterynarza, fotografa i logistyka.

      Największym powodzeniem cieszyło się stanowisko weterynaryjne. Można było przyjrzeć się z bliska lub pogłaskać w towarzystwie opiekuna króliki, psy, koszatniczki, szynszyle. Dowiedzieliśmy się, jak zaprezentowane zwierzęta lubią spędzać czas, co lubią, a czego nie lubią jeść. Ważną informacją była też wypowiedź, czego się boją i jak wtedy reagują. Mogliśmy także przyjrzeć się, jak się udziela pierwszej pomocy rannemu psu. Psi fantom bardzo nam się spodobał.

    Następnie była stacja malowania buziek oraz robienia pamiątkowych grupowych zdjęć. Chwila przerwy w napiętym tego dnia grafiku:-) Kolejnym etapem były gry i zabawy integracyjne, w czasie których sprawdzano naszą spostrzegawczość oraz rytmiczność. Potem były zajęcia z języka angielskiego z wykorzystniem tablicy interaktywnej. Przypomnieliśmy sobie nazwy owoców. I pokazaliśmy, że świetnie potrafimy czekać na swoją kolej, mimo że każdy chciałby jak najczęściej znaleźć się przy tablicy :-)

   Po drodze na ostatnią część warsztatów czekały na nas zdrowe przekąski w postaci jabłuszek oraz wody. Posileni, mogliśmy z zaciekawieniem obejrzeć przedstawienie naszych starszych kolegów podsumowujące prace weterynarza, fotografa i logistyka.

  Bardzo byliśmy zadowoleni po warsztatach. Dostarczyły nam one wiele tematów do rozmów i wiele pozytywnych przeżyć i emocji. Bardzo dziękujemy za zaproszenie!

 

    O warsztatach można także poczytać na stronie ZSHiU: http://zshiu.boleslawiec.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=658:warsztaty-malucha-w-zshiu&catid=32&Itemid=118

Tam także można obejrzeć dodatkowe zdjęcia. Pozwoliłam sobie wykorzystać dwa w naszych materiałach.