Pierwsze wyjście grupy IV na basen

Na ten dzień starszaki czekały i czekały, i czekały :-) I muszę powiedzieć, że spełnił on najśmielsze nasze oczekiwania. Starszaki niczym foczki wskoczyły do basenu. Najpierw była rozgrzewka, trzeba było uruchomić nóżki. Następnie - oswojenie z wodą. Próby nurkowania każde dziecko ma już za sobą, w końcu od czego jest wanna. Dlatego nurkowanie na basenie to było "easy busy lemon squizzy", czyli bułka z masłem. Przy pierwszych skokach tylko dwie dziewczynki wykazały się daleko posuniętą ostrożnością, reszta wskakiwała z iście akrobatycznym zacięciem - każdy Bąbel chciał pochwalić się własnym stylem. Następnie były próby ułożenia się na wodzie z deseczką. Panowie instruktorzy wskazywali jak to robić, leżąc na brzuszku czy plecach.  I tak szybko minął nam czas pierwszych zajęć. Na koniec można było jeszcze się popluskać w jacuzzi.

Dzieci były zachwycone. Uśmiech nie schodził im  z twarzy. Niektórzy, już stali bywalcy basenów, byli z panami ratownikami wręcz po imieniu:-) A Ci, dla których to był pierwszy raz, od razu załapali z nimi świetny kontakt. Naprawdę byłam pod wrażeniem ich wielkiej życzliwości i ciepła, które szybko przekonywało do nich nawet tych, którzy mieli opory z wejściem do wody. Zachwycona jestem ich postawą. Bardzo dziękujemy za tak fantastyczne emocje i serdeczność. Dzięki temu nie możemy się już doczekać przyszłej środy.

Dziękujemy mamom Marcelka, Ninki i Emilki oraz dziadziowi Jagódki i babci Lenki za pomoc przy przebieraniu i suszeniu włosów. Pozwolę sobie tu dodać kilka wskazówek, które uprzytomniły się nam dzisiaj. Dobrze by było, gdyby każde dziecko miało w plecaczku reklamówkę, do której będzie mogło po zajęciach włożyć mokre rzeczy. Dużo łatwiej jest nałożyć, szczególnie dziewczynkom, czepek, jeśli jest on od środka obsypany mąką.  I dobrze jest, jeśli każda dzieczynka ma spakowaną szczotkę do włosów. Okazało się także, ze kilkoro dzieci miało takie same klapeczki. Prosimy, żeby je podpisać od spodu lub oznaczyć w spospób wiadomy dziecku.