Wiosenne przebudzenie w grupie V

Dzieci z grupy V rozpoczęły wiosenne przebudzenie w kącikach przyrody - pomagały i same sadziły dymkę na szczypiorek i siały rzeżuchę i kwiatki. Teraz będą o nie dbać i obserwować jak rosną. Zajęcia edukacyjne miały na celu poszerzanie wiadomości dzieci na temat niezbędnych warunków do rozwoju roślin oraz założenie hodowli w kąciku przyrodniczym. Kącik przyrody jest dla dzieci doskonałym miejscem do prowadzenia częstych badań, eksperymentów i obserwacji. Dzięki bezpośredniej obserwacji dzieci mają możliwość poznania cyklu rozwoju roślin. Ponadto uczą się systematycznej pielęgnacji podczas pełnienia codziennych dyżurów.

W grupie V dzieci wspólnie planowały swój dzień w przedszkolu. Każdy miał możliwość przedstawienia swoich propozycji i pomysłów w formie symboli. Wspólnie omawialiśmy wszystkie propozycje. Jak się okazało, wiele propozycji było takich samych. Wnioski i refleksje – jak najwięcej zabaw ruchowych w ogrodzie przedszkolnym i na placu zabaw.

oprac. Wioletta Matyjewicz