59-700 Boleslawiec

Tel: (075) 612 13 01

Miejskie Przedszkole Publiczne nr 1 w Bolesławcu

godło

Biegiem po zdrowie

        W piątej edycji imprezy pt. "Sprintem do maratonu" wzięło udział 81572 uczestników, w tym po raz pierwszy nasi przedszkolacy. 

     Razem pokonaliśmy dystans 42306,7 km, co można porównać do 1002 maratonów.  Impreza miała na celu promocję biegów wśród dzieci oraz aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia. 

        Sądząc po uśmiechach naszych uczestników, liczymy na udział w kolejnych edycjach.

 

oprac. Alicja Bender

 

 

        Muszę dodać od siebie, że pani Ala przygotowała tak fantastyczną rozgrzewkę przed naszym biegiem, że nawet słonko mocno się do nas uśmiechało, patrząc na radość i zaangażowanie małych sportowców. Cała nasza przedszkolna społeczność, od maluchów po starszaki, a także panie i panie pomoce,  ruszała się wedle wskazówek najlepszej pani instruktor. I jak zwykle po ćwiczeniach fizycznych,  nasze ciało i umysł wypełniły endorfiny, dając  dobre samopoczucie na długie godziny.  Pani Ala przygotowała dla każdego dzielnego uczestnika medal - to dopiero docenienie wysiłku i nagroda za niego. A balonowe zdjęcia skąpane w blasku słońca na naszej przedszkolnej górce są tak niesamowite, gdyż oddają namiastkę naszej radości i zadowolenia. Dziękujemy Alu za możliwość podpatrzenia Twoich fenomenalnych technik jak ogarnąć sto młodych bardzo aktywnych organizmów na raz :-) 

 

maraton