Jesteś tutaj: Start / Wydarzenia / Dzień dziecka

Dzień dziecka

W tym roku nasi przedszkolacy spędzili piątek, 31.05.2019r, na terenie Ekomuzeum "Wrzosowa kraina" w Borówkach. Wycieczka odbyła się z okazji Dnia Dziecka.

Dopisała nam pogoda (i oby od teraz już zawsze świeciło nam takie piękne słonko w czasie świętowania dnia wszystkich dzieci), a rozległy teren ekomuzuem zachwycił wyszystkie dzieci. Mogły pobiegać, pograć w piłkę i inne zabawy grupowe. Odwiedziły lipę "Wróżkę", która spełnia życzenia. Podziwiały piękny ziołowy, kwietny oraz warzywny ogród pani Bożenki. Z bliska przyglądały się także tegorocznemu potomstwu - kózkom, owieczkom, danielom, a także dziwiły się, jak takiego jedniodniowego źrebaczka (wcale nie był mały!) uniósł bocian :-)

Każda grupa uczestniczyła w warsztatach - dzieci lepiły litweskie pierogi, przygotowywały olejki lub woreczki zapachowe. I każdy mógł zabrać swój wytwór ze sobą (pod warunkiem, że go wcześniej nie zjadł :-).

To była dla wszystkich fantastyczna przygoda i zabawa. Dziękujemy Paniom Bożence i Krysi za wspaniały czas!