Jesteś tutaj: Start / Wydarzenia / Przedszkoliada

Przedszkoliada

Dnia 03.06.2019r. odbyła się na Stadionie Miejskim długo oczekiwana przez nas Przedszkoliada, organizowana przez Football Academy pod patronatem Prezydenta Miasta Bolesławiec. Jest to coroczna impreza sportowa, która rozwija zainteresowania sportowe u dzieci, uczy „zdrowej” rywalizacji.

Nasza grupa zgłosiła do konkurencji dwie drużyny. Jedna to 10 osobowa załoga do pokonania toru przeszkód, a druga to 6 osobowa drużyna piłkarska do rozgrywek mini rozgrywek z piłką nożną. Pozostałe dzieci dopingowały, głośno nam kibicując. Podczas zabawy widać była duże zaangażowanie dzieci oraz wielką radość z udziału w sportowej rywalizacji. Wszyscy byli zwycięzcami i każdy otrzymał (jak przystało na sportowca) prawdziwy medal potwierdzony dyplomem.

<oprac. Iwona Bachmatiuk>

W poniedziałek, 3 czerwca odbyła się V Bolesławiecka Przedszkoliada Piłkarska z Football Academy Bolesławiec pod Honorowym Patronatem Pana Piotra Romana Prezydenta Miasta Bolesławiec. W tym dniu na stadionie miejskim zameldowało się prawie 200 bolesławieckich przedszkolaków, którzy poznawali tajniki piłkarskiego fachu poprzez uczestnictwo w zabawach przygotowanych przez sztab szkoleniowy Football Academy Bolesławiec. Na najmłodszych czekały tory przeszkód oraz mini turniej piłki nożnej.
W przedszkoliadzie udział wzięły przedszkola z całego Miasta Bolesławiec, które tworząc 10-osobowe zespoły musiały stawić czoła pięciu torom przeszkód wymagającym dobrej koordynacji, zwinności, ale przede wszystkim chęci do wspólnej zabawy, oraz 6-osobowe drużyny biorące udział w mini turnieju piłkarskim. Imprezę sprawnie  poprowadził Damian Sawczak - menadżer Football Academy Bolesławiec.

Po uroczystym otwarciu nastąpiło piłkarskie święto bolesławieckich przedszkolaków.
Pierwszy tor przeszkód wymagał szybkiego biegu na wyznaczonym dystansie oraz wymagał zademonstrowania swoich możliwości koordynacyjnych na lasce gimnastycznej oraz kole hula-hop. Drugi tor przeszkód również nie stanowił problemu dla wysportowanych przedszkolaków.
Najbardziej zaawansowane okazały się ostatnie dwa tory, które wymagały nie tylko umiejętnego przejścia pod poprzeczką, ale także pokonanie drabinek koordynacyjnych, które dla wielu były totalnym novum, aczkolwiek... wszyscy poradzili sobie doskonale.
Równocześnie z torami przeszkód na trzech boiskach rozgrywany był mini turniej 6 latków, w którym udział wzięło 10 przedszkolnych reprezentacji. Zawodnicy rozegrali łącznie 22 spotkania strzelając prawie 100 bramek, ale ostatecznie nie było klasyfikacji końcowej.
Całość imprezy zwieńczyło wręczenie pamiątkowych medali, pucharów oraz dyplomów dla wszystkich uczestników ufundowane przez Piotra Romana Prezydenta Miasta Bolesławiec. Nagrody wręczył dyrektor MOSiR Bolesławiec Pan Jacek Dudyński.
Całą imprezę sprawnie przeprowadzili trenerzy Football Academy Bolesławiec Damian Sawczak i Grzegorz Kmiecik, pracownicy MOSiR Bolesławiec oraz wolontariusze z bolesławieckich szkół i klubu lekkoatletycznego MKS Boleslavia.

Organizator: Football Academy Bolesławiec
Współorganizator: MOSiR Bolesławiec

Sponsor:
- Firma BERTMAN - Autoryzowany Serwis Bosch i Salon Fiata
- Sklep rowerowy BIKE CENTRUM
- Lody Marsjano Carrefour Bolesławiec

Patronat medialny: Bolec.Info - Gazeta-Portal

< oprac. Football Academy Bolesławiec>

Więcej informacji i zdjęć do zobaczenia na stronach: https://www.boleslawiec.tv/wiadomosci/661,przedszkoliada