Pożegnanie przedszkola w grupie IV

W piątek, 14.06.2019 r., w grupie IV odbyła się uroczystość pożegnania przedszkola przez starszaków.  Licznie zebrani goście - rodzice, rodzeństwo, dziadkowie - oglądali, jak ich pociechy ostatni raz prezentują swój talent na terenie naszego przedszkola. A widowisko było zacne - starszacy recytowali swoje teksty, śpiewali piosenki, grali na dzwonkach, tańczyli. Choć Pani Renia starała się, żeby było to pożegnanie na wesoło, w niejednym oku zakręciła się łza. Ten moment zaskakuje wszystkich dorosłych - rodziców, panie nauczycielki, panią dyrektor. Każdy zastanawia się - to naprawdę już minęły cztery lata? I zaczynają się snuć wspomnienia - trudnych rozstań w I grupie, pierwszych piosenek i wierszy, opowieści na temat codziennych wydarzeń, radości i trosk, obaw przed pierwszymi uroczystościami, zabawami, olimpiadami, pierwszych przyjaźni i miłości, także czasem już rozczarowań, złości, niechęci.

Kochane nasze Bąble - ciężko pracowaliście w tym ostatnim roku. Każde z Was zna już litery i cyfry, większość czyta i pisze, świetnie liczy i zapisuje działania. Znacie zasady zachowania i potraficie je stosować w codziennych sytuacjach. Staliście się także bardzo zgraną drużyną przez te wszystkie lata, na której koleżeństwo, radość, dobroć mogliście liczyć wzajemnie i z czego korzystały także Wasze panie. Dziękujemy Wam za piękną przygodę, za tyle uśmiechów, przytulasków, miłych słów, za wytężoną pracę i zaangażowanie. Jesteśmy z Was bardzo dumne i życzymy kontynuowania tej pięknej przygody zwanej życiem na kolejnym etapie edukacji - Wasze panie: Renia, Ola, Anetka i Mirka.

Dziękujemy serdecznie wszystkim rodzicom za współpracę, zaufanie i życzliwość. Dzięki Waszemu wsparciu łatwiej było nam pokonywać wspólne problemy oraz przyjemniej cieszyć się ze wspólnych radości. Dużo radości i jak najmniej kłopotów w kolejnych latach wspierania Waszych cudownych dzieci.

Na koniec dziękuję rodzicom Emilki za piękne zdjęcia :-)