59-700 Boleslawiec

Tel: (075) 612 13 01

Miejskie Przedszkole Publiczne nr 1 w Bolesławcu

godło

Wycieczka do eko-muzeum

      W tym roku to starszacy z grupy IV uczestniczyli w wycieczce zorganizowanej przez Miejskie Centrum Edukacji Ekologicznej. W środę, 25.09.2019r., odwiedziliśmy eko-muzeum "Wrzosowa kraina" w Borówkach. 

      Razem z panią Elą pospacerowaliśmy po zagrodach, w których mogliśmy obejrzeć daniele, owce, baranki, konie. Dowiedzieliśmy się jak należy się nimi opiekować, co lubią jeść i jak spędzają swój czas na pastwiskach. Dalej pani Ela zaprowadziła nas do pomnika przyrody- ponad dwustuletniej lipy, która nazywana jest "Wróżka". Skoro dostała taka imię, wyszeptaliśmy jej nasze marzenia. Mocno wierzymy, że się spełnią! Zobaczyliśmy także scieżkę zdrowia. Niestety, kolejny raz w czasie wyjazdu do Borówek pogoda nie dopisała i nie mogliśmy z niej skorzystać. 

     Pani Grażynka opowiedziała nam o ogródku, w którym posadziła liczne skarby. Jedne z nich - zioła, czekały już na nas, wysuszone i gotowe do przygotowania woreczków zapachowych. Najpierw musieliśmy nabrać do garści ziół, powąchać je, a następnie zdecydować, które bardziej nam się spodobały. Mieliśmy do wyboru mielisę oraz mięte. Następnie wybranym ziołem wypełnialiśmy woreczek, który później zabraliśmy ze sobą. Schowany pod poduszkę, zapewni nam dobry sen.

     Jak zwykle, czas w eko-muzeumzleciał nam raz, dwa i już wracaliśmy do przedszkola.

     Dziękujemy paniom: Grażynce, Krysi i Eli za ciekawą przygodę oraz pani Asi z MCEE za jej umożliwienie.