Spotkanie z pracownikami PKO

W czwartek, 17.10.2019r., grupy IV i V uczestniczyły w spotkaniu z panią Martą Gałuszewską oraz panem Krzysztofem Russem  - pracownikami banku PKO BP. W czasie swobodnej rozmowy starszacy wypytywali o interesujące ich tematy związane z pracą w banku - czy jest ciekawa, jak pracuje się z ludźmi, skąd biorą się pieniądze na koncie rodziców :-) Mogli także podzielić się swoją wiedzą oraz przemyśleniami na temat oszczędzania, używania kart kredytowych czy obsługi bankomatu.

Aktywność czwartkowa wpisuje się w działania służące rozszerzeniu kompetencji kluczowej - przedsiębiorczości. Nasza placówka stara się inspirować dzieci do rozwijania w sobie takich umiejętności, jak: wytrwałość, proaktywność, zapał do pracy, pewność siebie czy odpowiedzialność. Wszystko to ma służyć  nie tylko rozumieniu procesów gospodarczych i świata finansów, a więc rozwijaniu wiedzy ekonomicznej i finansowej, ale także zwróceniu uwagi na innowacyjność, podejmowanie świadomych decyzji, przyjmowanie postaw etycznych i społecznej odpowiedzialności.

Bardzo dziękujemy pani Marcie i panu Krzysztofowi za inspirujące spotkanie.