Jesteś tutaj: Start / Wydarzenia / #szkołapamięta

#szkołapamięta

W szczególnym okresie zadumy i pamięci o tych co odeszli i nie ma ich wśród nas, grupa IV przyłączyła się do akcji ogłoszonej przez MEN „Szkoła pamięta”. Odwiedziliśmy cmentarz miejski w Bolesławcu oraz grób p. Krystyny M.- nauczyciela naszej placówki. Przy pomniku poświęconym POLSKIM MĘCZENNIKOM SYBERII zapaliliśmy znicz, wspominaliśmy historię tego wydarzenia. W atmosferze zadumy mijaliśmy groby ludzi zasłużonych dla miasta i mieszkańców Bolesławca.

Cała społeczność naszego przedszkola, w ramach akcji „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia” zbierała znicze na groby polskich obywateli i żołnierzy poległych na dawnych kresach wschodnich. Za przyłączenie się do tej akcji szczególnie dziękujemy naszym Rodzicom.

<oprac. Iwona Bachmatiuk>