Rozpoczęcie projektu "Mały miś w świecie wielkiej literatury"

Dzieci z grupy III oraz IV biorą udział w projekcie czytelniczym pt. "Mały miś w świecie wielkiej literatury" (więcej o projekcie w zakładce projekty).

Uroczyste rozpoczęcie wydarzenia odbyło się w środę, 06.11.2019r. Na zaproszenie pań Ali i Anety, do naszej placówki zawitała pani Renata Fredyk. Tak nam przeczytała "Czerwonego Kapturka", że przeżywaliśmy i radość, i strach, i zaskoczenie, i ulgę... Wydobyła swoim głosem wszystkie emocje. Ale  się zasłuchaliśmy! A na koniec wizyty dostaliśmy jeszcze słodki upominek. Więcej babć na radnych w tym mieście!

W związku z wysłuchaną bajką panie przygotowały dla nas zajęcia o .... grzybkach. Niech każdy Kapturek wie, które można zbierać, a które nie. Okazało się, że jednak wcale nie jest łatwo odróżnić zwykłe jadalne grzyby, jak borowiki, podgrzybki czy koźlarze. Dużo tej wiedzy było.... Filmik, puzzle, wyprawa do lasu, karty obrazkowe, segregowanie grzybów na jadalne i trujące.... Nawet nasze misie miały już dość...

a właśnie - to one są bohaterami naszego projektu - Tuliś i Uszatek  będą nam towarzyszyć przez cały rok w różnych działaniach. Przede wszystkim będą towarzyszyć nam w naszych domach, słuchać razem z nami utworów (zwłaszcza polskich autorów) czytanych nam na  dobranoc i spędzać z nami czas w nas ulubiony sposób. Dzieci już pokochały swoje misie. Czas więc wyruszyć do ich domów :-)