Spektakl pt. "Dziewczynka z zapałkami"

W piątek, 17.01.2020r., starszacy z grup IV i V mieli możliwość obejrzenia przedstawienia na podstawie baśni Hansa Christiana Andersena.  Organizatorem wydarzenia była Agencja Artystyczna Arkadiusz Gwizdała. Piękne dekoracje oraz nowoczesna technologia przyciągały wzrok najmłodszych. Prawdziwie świąteczna opowieść o nas samych jak zwykle zasiała niepokój w sercach widzów. Wydaje mi się, że historię ubogiej sierotki można wciąż poczytywać za aktualną. Tym razem nie podział na biednych i bogatych się uwydatnia, a na tych, co w swoim zabieganiu zapominają o swoim największym szczęściu - małych istotkach, które powołali na świat. Mamy tyle pracy i "prawdziwych, dorosłych" obowiązków, że nie zawsze wystarcza nam ochoty i energii, żeby obdarzyć uwagą nasze własne dzieci. Nie wsłuchujemy się w ich potrzeby i pragnienia, nie mamy czasu, by przyjrzeć się ich bogatej wyobraźni, która kreuje tak cudowne światy.... lub tak smutne i puste, że aż serce ściska z żalu, że jego poznanie dane jest tak małym dzieciom. Zatrzymajmy się więc na chwilę dla naszych dzieci. Czas jest nieubłagany. Oby nasza historia nie skończyła się nieszczęśliwie.