59-700 Boleslawiec

Tel: (075) 612 13 01

Miejskie Przedszkole Publiczne nr 1 w Bolesławcu

godło

Dinozaurowy tydzień

      Dinozaury to tak fascynujący temat, że Dzień dinozaura to stanowczo za mało. Bąble z grupy IV cały tydzień bawiły się w epoce jury, kredy i triasu. 

     Rozmawialiśmy o naszych ulubionych dinozaurach, poszukiwaliśmy w encyklopediach i leksykonach inforamcji na ich temat. Nasz kącik wypełnił się figurkami tych prehistorycznych gadów, puzzlami, a także licznymi książeczkami z naszych domowych biblioteczek. Udało nam się przygotować recyklingową prastarą dżunglę, w której skryli się potężni roślinożercy. 

     Na koniec na uniwersytecie pani Anetki zdawaliśmy egzaminy, a jeśli się nam udało (a udało się - zdawalność 100% :-), otrzymywaliśmy legitymację paleontologiczne i wyruszaliśmy w teren na nasze pierwsze poszukiwania. Udało nam się odnaleźć kości, a także jaja dinozaurów. Przekonaliśmy się także, że samo zadanie, choć wymaga wiedzy, umiejętności i cierpliwości.... to tylko ułamek pracy .... Nie ominęła nas papierologia - każde znalezisko trzeba było wymierzyć, opisać.... Wszystko musi być zakatalogowane, poszufladkowane, przypisane.... Wiecie coś na ten temat, prawda? :-) 

       W czasie poobiedniej relaksacji przenosiliśmy się w czasie i przeżywaliśmy przygody z naszymi "kolegami" z wesołej paczki "dinopiątki". Ciekawa lektura skłoniła nas do refleksji na temat przyczyn wyginięcia tych wspaniałych gadów. Szybko znaleźliśmy także poprawną odpowiedź na pytanie -  w jaki sposób jaskiniowcy odpierali ataki tak niebezpiecznych stworzeń. Możemy, z namaszczeniem pani Anetki, stanowić  poważną grupę ekspercką przy naszym rządzie :-)