59-700 Boleslawiec

ul. Jana Pawła II 50 d

Tel: (075) 612 13 01

 

Miejskie Przedszkole Publiczne nr 1 w Bolesławcu

godło

Codeweek/ Cała Polska programuje

Starszacy z grupy VI uczestniczą w programie Cała Polska programuje autorstwa pani Anny Świć, która uważa, że "Podstaw programowania można uczyć odpowiedzialnie, wplatając go do codziennych aktywności dydaktycznych, niezależnie od realizowanych aktualnie treści, ani posiadanego w placówce wyposażenia". Dodatkowo, dzięki realizacji tego projektu, uczestniczymy także w europejskim święcie kodowania - CodeWeek. Polskie przedszkola i szkoły są mocno zaangażowane w ten projekt - jesteśmy na drugim miejscu pod względem ilości realizowanych zadań. 

I panie Iwonka i Anetka, a przede wszystkim dzieci, mocno angażują się w ten fantastyczny pomysł Uśmiech Pierwszy tydzień za nami. Przy pomocy piktogramów, kolorowych kubeczków i maty do kodowania udało nam się zrealizować nastepujące tematy:

1. Zaprogramuj zdrowie - na których dowiedzieliśmy się jak prowadzić zdrowy i higieniczny tryb życia.

2. Muzyczny kod - no przecież nutki to też kod, a my zamieniliśmy je na piktogramy.... nie wiem jakim cudem, ale Leon po 3 "nutkach" odgadł melodię. Rządziliśmy i graliśmy na naszych kubeczkach razem z zespołem "Queen" i ich "We will rock you"! Wyluzowany

3. Marzę, myślę, konstruuję - tworzenie   z klocków niesamowitych, kosmicznych konstrukcji czy wykorzystywanie darów jesieni, ewentualnie pudełek czy opakowań na nowo - to nasz dzień powszedni. I nie wiedzieliśmy, że mamy w sobie zadatki na Leonarda da Vinci!

4. Rysuję, maluję, koduję - w każdym programie najważniejsza jest instrukcja. Okazuje się, że interpretacja może ją całkowicie odmienić Zaskoczony

5. Kubeczki od A do Z -  próbowaliśmy tym razem trzymać się słów instrukcji.Udało się, czego efektem były kubeczkowe wieże :-)

 

Przed nami jeszcze jeden tydzień tak intensywnej zabawy z kodowaniem. Sama nie mogę się doczekać Mrugnięcie